28. augusta 2017

Pavol Rusko

Akademický maliar, venuje sa textilu a textilnému dizajnu, komornej maľbe, kresbe a grafike, tvorbe objektov a interiérovej architektúry i grafickému dizajnu. Prof. Zasepa mal od doc. Pavla Ruska dva obrazy – Smrť a Dobrý pastier.

Rozšírený profil:

Akademický maliar, venuje sa textilu a textilnému dizajnu, komornej maľbe, kresbe a grafike, tvorbe objektov a interiérovej architektúry i grafickému dizajnu. Popri pedagogickej činnosti (a to nielen na Katolíckej univerzite v Ružomberku) pravidelne vystavuje a zúčastňuje sa umeleckých sympózií a workshopov doma i v zahraničí, zaujíma sa o poéziu, recitáciu a divadlo. Prof. Zasepa mal od doc. Pavla Ruska dva obrazy – Smrť a Dobrý pastier. Preto 18. september 2016 pre neho znamenal „smrť dobrého pastiera“.

Pochádza z Ružomberka-Bieleho Potoka, narodil sa v roku 1961, vznikol o ňom dokumentárny medailón „Verbálny autoportrét“. Študoval textil na VŠVU v Bratislave, získal doktorát na Fakulte umení v Cieszynie. Pozrite si ukážky z jeho diel na stránke Webumenia. Jeho diela sú zastúpené v zbierkach Galérie P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši, Oravskej galérie v Dolnom Kubíne, v Norton Priory Museum vo Veľkej Británii, Savaria Museum Szombathely v Maďarsku, Ama Calabria v Taliansku, Kamogawa City v Japonsku a ďalších miestach.

Pavol Rusko

 

Comments are closed.

DIRECTED BYlorem vestibulum
WRITTEN BYFusce pulvina & Nam cursus

FILMSTUDIONAME PRESENTSAN Fusce suscipit PRODUCTIONA laoreet a PICTURE lobortis neque CASTINGBY risus vulputate COSTUMESBY enim leo PRODUCTIONDESIGNER libero tortor DIRECTOROFPHOTOGRAPHY gravida tellus MUSICBY endrerit sagittis EDITEDBY Maecenas dictum EXECUTIVEPRODUCER tincidunt lobortis PRODUCEDBY Cras pellente STORYBY vitae pelle SCREENPLAYBY Duis accumsan WRITERDIRECTEDBY Nam purus