22. augusta 2017

Peter Olekšák

Katolícky kňaz, zakladateľ katedry žurnalistiky a bývalý prvý prorektor KU v Ružomberku. Sedemnásť rokov pôsobil ako správca farnosti v liptovskej obci Švošov, ktorá prof. Zasępovi udelila čestné občianstvo. V spolupráci s „pánom rektorom“ prof. Olekšák pripravil a riadil získavanie zdrojov na výstavbu univerzitnej knižnice v Ružomberku. Pôsobí v Hniezdnom.

Rozšírený profil:

Katolícky kňaz Peter Olekšák sa narodil v Kežmarku v roku 1969. Študoval teológiu na Spiši a v Lubline, kde neskôr získal doktorát z katolíckej teológie. Školiteľom jeho dizertačnej práce bol práve prof. Tadeusz Zasępa, PhD. „Moja upravená dizertačná práca vyšla ako prvá monografia Katolíckej univerzity v Ružomberku,“ s úsmevom spomína prof. Olekšák, ktorého poverili založiť katedru žurnalistiky. Tá otvorila brány pre prvých študentov v akademickom roku 2002/2003. V roku 2010 bol P. Olekšák vymenovaný za profesora (prof.) v odbore teória a dejiny žurnalistiky.

Za svoj najvýznamnejší životný projekt považuje výstavbu univerzitnej knižnice KU v Ružomberku, ktorej venoval šesť rokov úsilia a vytrvalej práce. Na KU tiež realizoval viaceré projekty zamerané na informatizáciu univerzity, zlepšenie ubytovacích kapacít, e-learning, vytvorenie podpory pre doktorandov či nové digitalizačné pracovisko v knižnici a pod.

Ako kňaz pôsobil v Ružomberku, Švošove a od júla 2015 je správcom farnosti Hniezdne.

Peter Olekšák

 

 

Comments are closed.

DIRECTED BYlorem vestibulum
WRITTEN BYFusce pulvina & Nam cursus

FILMSTUDIONAME PRESENTSAN Fusce suscipit PRODUCTIONA laoreet a PICTURE lobortis neque CASTINGBY risus vulputate COSTUMESBY enim leo PRODUCTIONDESIGNER libero tortor DIRECTOROFPHOTOGRAPHY gravida tellus MUSICBY endrerit sagittis EDITEDBY Maecenas dictum EXECUTIVEPRODUCER tincidunt lobortis PRODUCEDBY Cras pellente STORYBY vitae pelle SCREENPLAYBY Duis accumsan WRITERDIRECTEDBY Nam purus