20. septembra 2017

Ako sme uviedli knihu Sám, aby iní neboli sami (2016)

Novinár Karel Ilja Dvořák nahral rozhovory s prof. Tadeuszom Zasepom, „pánom rektorom“, ešte v čase, keď bol prakticky na kariérnom vrchole ako rektor Katolíckej univerzity v roku 2010. Žiaľ, bývalý podpredseda Slovenského syndikátu novinárov K. I. Dvořák krátko nato v marci 2011 zomrel a tak sa, žiaľ, nedožil ďalšieho spracovania svojho materiálu. Ten sprístupnili Dvořákovci až prof. Petrovi Olekšákovi, ktorý inicioval vznik knihy rozhorov K.I.Dvořáka, ktorá vyšla v roku 2016 pod názvom Sám, aby iní neboli sami„. Knihu editoval a do knižnej podoby pripravil Matúš Demko.

Záznam z uvedenia knihy nám poskytla Mestská televízia Ružomberok , zábery vznikli pri udelení čestného občianstva mesta Ružomberok „pánovi rektorovi“ 31. marca 2016 v ružomberskom Kine Kultúra. Slová som sám, aby iní neboli sami sa stali životným mottom pána rektora.

Comments are closed.

FILMSTUDIONAME PRESENTSAN Fusce suscipit PRODUCTIONA laoreet a PICTURE lobortis neque CASTINGBY risus vulputate COSTUMESBY enim leo PRODUCTIONDESIGNER libero tortor DIRECTOROFPHOTOGRAPHY gravida tellus MUSICBY endrerit sagittis EDITEDBY Maecenas dictum EXECUTIVEPRODUCER tincidunt lobortis PRODUCEDBY Cras pellente STORYBY vitae pelle SCREENPLAYBY Duis accumsan WRITERDIRECTEDBY Nam purus